Šiauliuose – moderniausias sunkiasvorių automobilių aptarnavimo centras

Šiauliuose – moderniausias sunkiasvorių automobilių aptarnavimo centras


Šiauliuose kovą pradėjo veikti moderniausias Baltijos šalyse sunkiasvorių automobilių centras su ofisų patalpomis, kuriame jau pradeda įsikurti didžiausia transporto ir logistikos kompanija regione „Giteka Logistics“. Šiuo projektu rūpinosi vieni iš industrinio ir komercinio nekilnojamojo turto (NT) vystymo lyderių Lietuvoje „Sirin Development“.
 
A energinės klasės sunkiasvorių automobilių aptarnavimo centras išsidėstęs 6.47 ha bendro ploto sklype. Trijų aukštų pastatas su administracinėmis ir buitinėmis patalpomis, valgykla darbuotojams, krovininių automobilių techninio aptarnavimo centru bei naujų atsarginių detalių sandėliavimo patalpomis užima 8915 kv. m. Greta šių pastatų – įrengtos keturios 404 vietų lengvųjų automobilių ir trys 244 vietų krovininių automobilių stovėjimo aikštelės.
 
Pasak Lauryno Kuzavo, „Sirin Development“ direktoriaus, suplanuotas ne įprastas transporto aptarnavimo padalinys, o toks, kuriame būtų galima efektyviai valdyti kaštus, jis būtų patogus darbuotojams ir taptų patraukliu nekilnojamojo turto objektu. Naująjį sunkiasvorių automobilių aptarnavimo centrą nesunkiai ir naudingai valdyti bus galima išmaniųjų sistemų pagalba.
 
„Visos pastate įrengtos sistemos integruotos į vieną energijos valdymo grandinę, per kurią galima ne tik valdyti visus įrenginius, bet ir stebėti jų veikimo būseną ir energijos sąnaudas. Sistema automatiškai informuoja apie atsiradusius gedimus ir padidėjusias energijos sąnaudas, prie jos galima prisijungti per internetą iš bet kurios pasaulio vietos. Kalbant apie energetinį efektyvumą, sumontuotos sistemos atsipirks per 3-4 metus“, - sako L. Kuzavas.
 
Pagrindinis šio objekto akcentas – jo dydis. Sunkiasvorių automobilių centras Šiauliuose skirtas aptarnauti 2500 vilkikų, atlikti jų techninę priežiūrą, remontą. Tam būtinos ir pagalbinės patalpos, darbuotojų poilsio kambariai. Greta – pastatytas modernus ofisų pastatas. Administracinis pastatas padarytas iš trisluoksnio betono, kuris yra ilgaamžis ir nekeičiantis savo išvaizdos, servisas – iš trisluoksnės metalo ir poliuretano panelės.
 
„Analogiškai įrengto centro Lietuvoje kol kas nėra, todėl šis projektas buvo nemenkas iššūkis. Kita vertus, esu tikras, jog šis naujasis centras Šiauliuose pakeis sunkiasvorių automobilių aptarnavimo centrų ir logistikos įmonių požiūrį į energetinį efektyvumą. Juk verta optimizuoti ne tik kuro sąnaudas krovininiuose automobiliuose, bet ir energijos sąnaudas savo įmonių pastatuose ir teritorijose“, – įsitikinęs „Sirin Development“ vadovas.

„Sirin Development“ veikia nuo 2005 m. ir savo portfolio šiuo metu turi daugiau nei 10 nekilnojamojo turto projektų Lietuvoje, Latvijoje ir Rusijoje. Bendras valdomo NT portfelio plotas – apie 250 tūkst. kv. m. Planuojama, jog per ateinančius penkerius metus šis plotas turėtų išaugti apie du kartus.