„Sirin Development“ sertifikavo visą savo sandėlių portfelį pagal tarptautinį tvariųjų pastatų BREEAM standartą

Viena didžiausių Baltijos šalyse industrinio nekilnojamojo turto (NT) vystymo ir valdymo bendrovė „Sirin Development“ sertifikavo visus savo turimus sandėlius pagal BREEAM standartą. Iš viso įmonė sertifikavo 11 industrinio NT objektų – 8 Lietuvoje ir 3 Latvijoje.

Tarptautinis tvariųjų pastatų standartas užtikrina mažesnį pastatų poveikį gamtai bei žmonėms per aplinką tausojantį ir į sveikatą orientuotą NT vystymą bei jo valdymą.

„Savo valdomus ir vystomus pastatus sertifikuojame BREEAM standartu siekdami pamažu formuoti naują kokybės supratimą industrinio NT rinkoje. Esame tarp pirmųjų Baltijos šalyse, kurie pilnai sertifikavo savo sandėlių portfelį – visi mūsų pastatai gavo „BREEAM In Use“ įvertinimą „VERY GOOD“. Džiaugiamės būdami vieni iš lyderių Baltijos šalyse šioje srityje ir galėdami demonstruoti pavyzdį kitoms bendrovėms“, – teigia „Sirin Development“ direktorius Laurynas Kuzavas.

Jis priduria, kad BREEAM ne tik leidžia efektyviai pritaikyti tvarumo sprendimus vystomuose objektuose, bet ir neša aiškiai apčiuopiamą naudą klientams.

„Išaugus energijos kainoms, žemesnės NT eksploatacijos ir komunalinės išlaidos yra itin aktualios sandėlių nuomininkams. Atliekant BREEAM vertinimą atsižvelgiama į tokius veiksnius kaip efektyvios šildymo sistemos, mažai vandens suvartojantys komponentai, energiją taupantis apšvietimas, atliekų rūšiavimas, atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas, pastato pritaikymas žmonių darbui bei poilsiui“, – pasakoja L. Kuzavas.

Be to, sertifikuoti pastatai komerciškai sėkmingesni, jų išlaikymas pigesnis, o išliekamoji vertė didesnė. Augant sąmoningumui dėl pasaulinės klimato kaitos, tvarių pastatų paklausa kasmet didėja, o turimas BREEAM įvertinimas stiprina NT patrauklumą tiek potencialiems nuomininkams, tiek investuotojams. Draugiški aplinkai pastatai atspindi ir daugelio kompanijų deklaruojamus ESG (angl. Environmental, Social and Governance) principus.

BREEAM sertifikuotų „Sirin Development“ objektų sąraše yra Kauno logistikos centras, Liepkalnio, „Jočionių 55“ ir „GLP“ logistikos parkai Vilniuje, „Rumbula“ logistikos parkas Rygoje.

Apie BREEAM standartą

BREEAM standartas – tai plačiausiai pasaulyje paplitusi ir lyderiaujanti pastatų poveikio aplinkai vertinimo sertifikavimo sistema. Ji užtikrina NT objektų ekonominį bei energetinį efektyvumą, ergonomiškas darbo erdves, padeda sumažinti išmetamo CO2 kiekį bei prisideda prie vietinės gyvūnijos ir augalijos išsaugojimo.

Sekite mus ir sužinokite daugiau mūsų naujienų.